Programma

programma  fractuurcursus schouder East Side

4 oktober 2019 Radboudumc

 

presentaties: introductie schouderfracturen

8:00 – 8:30 koffie en registratie

8:30 – 8:45 opening met pre-toets – Micha Holla

8:45 – 9:00 Anatomie schouder – Denise Doomernik

9:00 – 9:10 Definitie en classificatie proximale humerus fracturen – Marc Wagener

9:10 – 9:20 Diagnostiek proximale humerus fracturen – Marco van der Pluijm

9:20 – 9:30 Behandelopties en overwegingen bij het maken van een keuze – de X-, Y-, Z-factoren Micha Holla

presentaties: kopsparende technieken

9:30 – 10:00 Chirurgische techniek voor kopsparende behandeling – Peer Konings

10:00 – 10:10 Discussie met casuïstiek – Peer Konings

10:10 – 10:15 korte pauze

workshop: kopsparende technieken

10:15 – 10:45 Delto-pectorale benadering proximale humerus –  Marco van der Pluijm

10:45 – 11:15 Repositie fractuur delen met behulp van teugels – Arthur van Noort

11:15 – 12:00 Fixatie met behulp van Philosplaat – inleiding door Gert Jan Geijsen

12:00 – 12:10 Leerpunten van dissectie practicum – Micha Holla

12:15-13:00 lunch Radboudumc

Presentaties: Endoprothese bij proximale humerus fracturen

13:00 – 13:10 Tijdstip van operatie – Marco van der Pluijm

13:10 – 13:20 Soorten van endoprothesen – Peer Konings

13:30 – 13:50 Plaatsing hemiprothese – Arthur van Noort

13:50 – 14:10 Plaatsing reversed-prothese – Lieven de Wilde

14:10 – 14:30 Discussie met casuïstiek – Marc Wagener

14:30 – 14:40 korte pauze

Workshop: endoprothese proximale humerus

14:40 – 15:00 Superolaterale benadering volgens Mac Kenzie – Peer Konings

15:00 – 15:30 Plaatsing prothese– Marco van de Pluijm

15:30 – 16:00 Hechten van de rotator cuff – inleiding door Tjarco Alta

16:00 – 16:10 Leerpunten van dissectie practicum – Micha Holla

16:10 – 16:55 Extreme dissectie – vrijprepareren AC, clavicula en coracoid  – plexus brachialis

Presentatie: afsluiting

16:55-17:10 Samenvatting cursus en eindtoets Micha, Peer, Marco

17:10-18:00 Borrel